Скло
Ознайомтесь з наведеною довідковою інформацією, яка дасть Вам можливість зрозуміти призначення скла при оформленні художньої роботи в раму.
Призначення скла
Скло – це сплави різних силікатів з надлишком діоксиду силіцію, що дозволяє розплаву бути прозорим в тій чи іншій частині оптичного діапазону. Простими словами скло прозора тверда речовина, з якої виготовляють різноманітні вироби. Нас цікавить листове скло, що дозволяє використовувати його в рамах при оформлені художніх робіт. Основною функцією скла при додаванні до рами для вишивки чи акварелі з фотографією, є захисна функція. Це дозволяє захистити роботу від впливу сонячного проміння наприклад, що не дає фарбам тривалий час вигорати під дією ультрафіолету. Також захисною дією скла є захист від впливу вологи та осідання пилу. В музеях скло також вдіграє роль захисного шару проти вандалів, які прагнуть сумнівної слави через знищення художніх витворів. Найчастіше скло має товщину в діапазоні 1.5 мм – 2.2 мм, оскільки використання більш товстого скла недоцільне в багетних рамах. Це повязано з обмеженою глибиною пазу в багеті з якого виготовляють рами та відносно легкою вагою самого скла. Скло має однакову прозорість по всій товщині і обов’язково має бути полірованим, щоб не виникало спотворень зображення.
Види скла
Скло прозоре поліроване.
Найчастіше скло має товщину в діапазоні 1.5 мм – 2 мм.
Розмір листа – 920х1220 мм при товщині 1,5 мм
1220х1840 мм при товщині 1.8-2 мм
Скло протиполискове.
Товщина протиполискового скла – 2 мм
Розмір листа 1320х1840 мм
Нижче представлено галерею зображень скла полірованого.
Якщо Ви вперше маєте справу з оформленням вишивки, акварелі, фотографії або папіруса чи іншої художньої роботи в раму, для якої необхідне скло, обовязково обиратимете між полірованим склом та протиполисковим склом. Щоб мати уявлення яка різниця між цими матеріалами, перегляньте фотографії вишивки з розміщеними на ній двома шматками скла. Це дасть змогу наглядно зрозуміти, як відрізняються ці два види скла, один від одного.
На фотографії,що розташована нижче, проказано два скла: ліва сторона – звичайне поліроване, права сторона – протиполискове.
На цій фотографії,що розташована нижче, наглядно проказано відблиск від світильника ліва сторона – звичайне поліроване, права сторона – протиполискове, що дозволяє зрозуміти пряме призначення протиполискового скла, а саме не спотворюючи зображення, прибрати ефект відзеркалення. Це особливо актуально на темних зображеннях, які “сворюють” дзеркальну поверхню, за рахунок темної основи.
